قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

 

نرخ مرغ در بازار اصفهان ۲ هزار تومان کاهش یافت
داخلی
فروغی ادامه داد: در ابتدای امسال قیمت جوجه یکروزه تا 3 هزار تومان افزایش داشته و غیر از گرما که عامل گرانی این کالا در تابستان شده بود بهای جوجه هم بی‌تأثیر نبوده است...


محمدعلی فروغی‌ابری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  با تأکید بر اینکه قیمت‌ها در دست اتحادیه‌ها نیست و به تولید، عرضه و تقاضا بستگی دارد، اظهار داشت: اکنون تعادل بازار با ورود مرغ اصفهان حفظ شده و احتمال دارد که قیمت‌ها تا روزهای آینده هم اندکی کاهش داشته باشد.

وی پیرامون اینکه چه میزان مرغ اصفهان وارد بازار شده است، افزود: آمار دقیق را باید از سازمان جهادکشاورزی، صنعت و معدن استان پرسید، اما براساس مشاهدات مرغ به وفور در بازار اصفهان وارد شده است.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان افت و خیز قیمت مرغ را ناشی از نوسانات ارز ندانست و بیان کرد: در مجموع نوسانات ارزی بر تمام کالاها اثرگذار است، اما هیچ‌گونه تاثیری بر قیمت مرغ ندارد.

وی در پاسخ به این سئوال که براساس گفته‌های مسئولان نرخ نهاده‌ها شامل سویا و ذرت 20 درصد افزایش قیمت داشته آیا این گرانی‌ها بر قیمت مرغ تاثیرگذار است، تاکید کرد: نرخ این نهاده‌ها بر نوسانات قیمت مرغ بی‌تاثیر نیست، اما افزایش و کاهش بهای این کالای پروتینی بیشتر بستگی به قیمت جوجه یکروزه دارد.

فروغی ادامه داد: در ابتدای امسال قیمت جوجه یکروزه تا 3 هزار تومان افزایش داشته و غیر از گرما که عامل گرانی این کالا در تابستان شده بود بهای جوجه هم بی‌تأثیر نبوده است.

وی با اشاره به کاهش 2 هزار تومانی نرخ مرغ در بازار اصفهان، گفت: امروز این کالا درب مغازه‌ها 6 هزار و 700 تا 6 هزار 800 تومان به فروش می‌رسد.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان اظهار داشت: اکنون با کاهش قیمت جوجه، جوجه‌ریزی در مرغداری‌های اصفهان به میزان کافی انجام شده و تا 40 روز آینده با وفور مرغ در بازار هیچ‌گونه کمبودی نداریم.

 وی پیرامون میزان جوجه‌ریزی در استان اصفهان، بیان کرد: آمار جوجه‌ریزی را باید از سازمان جهاد کشاورزی استان کسب کنید.

فروغی در پاسخ به این سئوال که با نزدیک شدن به فصول سرد سال آیا تدابیری برای کاهش تلفات مرغ بر اثر آنفلوآنزا در مرغداری‌های اصفهان اجرایی خواهد شد، افزود: شیوع بیماری آنفلوآنزا به اداره کل دامپزشکی و افراد خاص ارتباطی ندارد بلکه بستگی به بیماری‌ پرندگان مهاجر دارد، اما امسال تدابیر لازم توسط سازمان‌ها مربوطه اندیشیده می‌شود.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 22 مهر، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 46
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 46
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir